t8

Joanna Rzepka

Dorota Skiba

t-8.rzeszow@wp.pl

Interesujesz się tańcem, tańczysz lub chcesz tańczyć – Szkoła Mistrzów spełni Twoje oczekiwania. Nasi uczniowie pod okiem wyspecjalizowanych trenerów i instruktorów przygotowywać będą pełne ekspresji, łączące różne style układy taneczne oraz rozwijać waszą indywidualność w tańcu.

Od 1 września 2021r. Zespół Szkół Sportowych nawiązał współpracę z jednym z najlepszych zespołów tanecznym na Podkarpaciu oraz w Polsce
 Zespołem T-8.

Początki zespołu sięgają roku 1989, kiedy to w Szkole Podstawowej Nr 8 w Rzeszowie pod opieką nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury rozpoczynają edukację taneczną grupy dzieci, tworząc tzw. klasy taneczne. Nazwa “Tańcząca Ósemka” pochodzi od numeru szkoły podstawowej, przy której powstał zespół. Niektórzy błędnie sądzą, że nazwa wywodzi się od liczby tancerzy. Zanim powstaje grupa reprezentacyjna, członkowie zespołu przechodzą niezwykłą szkołę tańca. Każdy kto wstępuje do “T-8”, staje się częścią niesamowitej przygody, otwiera się przed nim droga magicznego czasu i pięknych chwil. Dla tych którzy już nie należą do zespołu pozostają nie tylko ale aż wspomnienia.

Zapraszamy uczniów – tancerzy – sportowców, którzy posiadają doświadczenie taneczne w dowolnej technice tańca i chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę na temat tańca oraz ekspresji scenicznej oraz poznać tajniki akrobatyki sportowej. Nasza Szkoła jest idealną propozycją dla wszystkich uczniów, którzy chcą połączyć naukę z realizacją pasji do tańca. Poszukują możliwości rozwijania swoich umiejętności tanecznych  w środowisku uczniów – sportowców dzielących wspólnie zainteresowania.

Szkoła Podstawowa Sportowa Nr 33

Klasa o profilu taneczno-akrobatycznym obejmuje ramowy program nauczania szkoły podstawowej oraz 6 godzin zajęć treningowych tańca i akrobatyki tygodniowo.

W ramach nauki na zajęciach lekcyjnych proponujemy min. taniec klasyczny, taniec współczesny, taniec jazzowy choreografia i kompozycja tańca, kontakt improwizacja oraz przygotowanie merytoryczne i podstawy akrobatyki sportowej.

Ponadto:

• Warsztaty taneczne: polskie tańce narodowe i inne formy tańców nowoczesnych: break dance, hip hop.

Po zakończeniu nauki w Szkole Podstawowej Sportowej Nr 33 można kontynuować naukę w V Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie również w klasie taneczno – akrobatycznej.

V Liceum Ogólnokształcace

Klasa o profilu taneczno-akrobatycznym obejmuje ramowy program nauczania liceum ogólnokształcącego oraz 7 godzin zajęć treningowych tańca i akrobatyki tygodniowo.

Dodatkowy przedmiot teoretyczny: historia tańca,

Oferujemy również możliwość uzyskania uprawnień instruktora tańca (program realizowany w ostatniej klasie liceum).

Ponadto:

Podstawowe cele edukacyjne w klasie liceum o profilu taneczno-akrobatycznym:

•   zapewnienie uczniom możliwości uzyskania średniego wykształcenia ogólnokształcącego oraz przygotowanie do egzaminu maturalnego

•   stworzenie sytuacji edukacyjnej, dzięki której uczniowie będą mieli możliwość zdobycia umiejętności umożliwiających podjęcie pracy zawodowej w charakterze instruktora tańca oraz do kontynuowania nauki na uczelniach sportowych i artystycznych (wychowanie fizyczne, pedagogika kultury fizycznej, pedagogika tańca, taniec, choreografia, aktorstwo, aktor teatru tańca) oraz na innych kierunkach humanistycznych

•   stworzenie warunków edukacyjnych, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności taneczne równolegle realizując ogólnokształcący program nauczania z zachowaniem odpowiedniego balansu zajęć ogólnokształcących i sportowych.

Trenerzy:

mgr Dorota Jandziś,

pedagog, założyciel i choreograf  zespołu tańca nowoczesnego T-8 z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Od początku istnienia T-8 z wielkim powodzeniem sprawuje funkcję kierownika artystycznego zespołu. Od wielu lat Dorota Jandziś jest członkiem międzynarodowych organizacji tanecznych tj. IDO, WADF oraz Polskiej Federacji Tańca. Zespół T-8 pod kierownictwem Doroty Jandziś zdobył wiele tytułów Mistrza Świata, Europy oraz Polski w dziedzinie show dance, jazz dance.

mgr Joanna Rzepka,

od 7 roku życia związana z zespołem T-8, jako tancerz, a później jako choreograf i trener tańca. Ukończyła choreograficzne studia podyplomowe o specjalności taniec współczesny. Z dużymi sukcesami tworzy choreografie dla formacji i mini formacji, które zdobywają najwyższe lokaty na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Specjalizuje się w stylach tanecznych tj. show dance, jazz, modern. Stale doskonali swoje umiejętności na warsztatach i szkoleniach, ucząc się u wybitnych nauczycieli tańca i choreografów.

mgr Dorota Skiba,

trener II klasy akrobatyki sportowej. Specjalizuje się w akrobatyce indywidualnej, która wykorzystywana jest w układach tanecznych. Swój warsztat doskonali biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach z zakresu akrobatyki, floorworku, partnerowań oraz różnych technik tanecznych. Z powodzeniem i zaangażowaniem łączy pracę trenerską z aktywnym udziałem w formacji i mini formacji w kategorii dorosłych zespołu T-8. W swojej karierze sportowej wielokrotnie zdobywała medale rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej w akrobatyce sportowej (2-ki i 3-ki kobiet), lekkiej atletyce (trójskok i skok w dal) oraz tańcu show dance