Królowa sportu – Lekkoatletyka

Lekkoatletyka to jedna z najstarszych dyscyplin sportu. Oparta jest na naturalnym ruchu człowieka i koncentruje się na biegach, skokach i rzutach. Dyscyplina ta kształtuje mnóstwo cech motorycznych człowieka.

Większość dzieci i młodzieży, które uczęszczały do klas sportowych lub regularnie trenowały jakiś sport, osiągają również dobre wyniki w nauce. Na co dzień są dobrze zorganizowane, bo muszą nauczyć się godzić treningi z nauką, obowiązkami domowymi i życiem prywatnym. Starty w zawodach, rywalizacja i współzawodnictwo przekładają się zaś na ich zwiększoną determinację w dążeniu do założonych celów i sprawne funkcjonowanie pod presją. Zwycięstwa dodają pewności siebie, przegrane natomiast uodparniają na ewentualne życiowe porażki. Współpraca w grupie podczas zawodów w przyszłości na pewno zaprocentuje też lepszymi kontaktami międzyludzkimi.

Jeśli lubisz sport, jesteś szybki lub skoczny, lubisz biegać lub interesują Cię konkurencje rzutowe to Zespół Szkół Sportowych spełni Twoje marzenia.

Szkoła Sportowa w Rzeszowie jest znana z wielu osiągnięć lekkoatletów na arenie krajowej. W ciągu ostatnich 10 lat nasi podopieczni co roku zdobywali medale Mistrzostw Polski Szkół w Lidze Lekkoatletycznej, Sztafetowych Biegach Przełajowych oraz w Drużynowych Biegach Przełajowych. Lista wszystkich medali i sukcesów lekkoatletów jest bardzo długa.

Zawodnicy z naszej szkoły są zawodnikami sekcji lekkoatletycznej klubu sportowego Resovia Rzeszów, gdzie indywidualnie zdobywają medale Mistrzostw Polski w wielu konkurencjach. Najlepsi podopieczni trafiają do zaplecza Kadry Narodowej, natomiast wybitni do Kadry Polski w Lekkiej Atletyce. Szkoleniem naszych uczniów zajmuje się wykwalifikowana kadra trenerska z trenerami kadry narodowej włącznie.

Największe osiągnięcia ogólnopolskie naszych uczniów
w lekkiej atletyce z ostatnich lat:

– 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w biegu na 600 m – Alicja Magdoń, Toruń 2021 r.

– 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół w lidze lekkoatletycznej dziewcząt, Kołobrzeg 2020 r.

– 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół w lidze lekkoatletycznej chłopców, Kołobrzeg 2020 r.

– 3 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w biegu na 2000 m – Monika Kuźniar, Toruń 2020 r.

– 1 miejsce w Indywidualno-Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół w biegach przełajowych chłopców, Kamion 2019 r.

– 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt, Garczyn 2018 r.

– 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół w lidze lekkoatletycznej dziewcząt, Kołobrzeg 2018 r.

– 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół w lidze lekkoatletycznej chłopców, Kołobrzeg 2018 r.

– 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół w sztafetowych biegach przełajowych chłopców, Garczyn 2018 r.

– 2 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów w biegu na 800 m – Emilia Czapka, Toruń 2019 r.

– 3 miejsce w Finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w lidze lekkoatletycznej, Radom 2019 r.

– 3 miejsce w Indywidualno-Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół w biegach przełajowych dziewcząt, Kamion 2019 r.

– 3 miejsce  w Mistrzostwach Polski juniorów Sztafety 4×400 m chłopców, Racibórz 2019 r.

– 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet Mix 4×800 m juniorów, Suwałki 2018 r.

– 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet Mix 4×800 m juniorów młodszych, Suwałki 2018 r.

– 3 miejsce w Mistrzostwach Polski młodzików w chodzie sportowym na 5000 m – Oskar Frej, Bełchatów 2018 r.

– 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Halowych “Lekkoatletyka dla każdego”- Alicja Magdoń w biegu na 600 m, Toruń 2019 r

Dorota Byjoś

dorbyj.044@edu.erzeszow.pl

Monika Kawa

monkaw.289@edu.erzeszow.pl

Szczegółowych informacji
w sprawie rekrutacji udzielają:

P. Kowal i M. Wierzbicki.

Piotr Kowal

tel. 602 344 994