Aktualności szkolne 2018/2019

21.09.2018
KONKURS W BIBLIOTECE SZKOLNEJ MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum do udziału w VII Edycji Konkursu: MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Konkurs odbędzie się w dniach 4 i 5 października 2018 r. w bibliotece szkolnej. Chętni zasiądą w czytelni na szarej kanapie aby przeczytać fragment dowolnej książki i zachwycić Jury Konkursu. Czas prezentacji nie może przekraczać 2 minut.

Przy ocenie Jury będzie brało pod uwagę:
- płynność i bezbłędność czytanego tekstu (0-5 pkt.)
- prawidłowa dykcja (0-5 pkt.)
- intonacja czytanego fragmentu (0-5 pkt.)
- ogólny wyraz artystyczny (0-5 pkt.)

Uczestnictwo w konkursie należy zgłaszać do 28 września 2018 r. w bibliotece szkolnej lub poprzez komunikator w e-dzienniku. Jury Konkursu przyzna tytuły Mistrza Pięknego Czytania a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Finaliści otrzymają nagrody książkowe i zostaną zgłoszeni do Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną i Polskie Radio w Rzeszowie.

Zapraszamy do udziału w konkursie, życząc miłych wrażeń. Po szczegółowe informacje i porady w wyborze tekstu prosimy zgłaszać się do biblioteki szkolnej.

Elżbieta Bazan Sabina Gumulak

18.09.2018
Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Sportowej Nr 33 w Rzeszowie
W dniu 18 września 2018 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Sportowej Nr 33. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IVa, VIIa oraz VIIb.

Odświętnie ubrani czwartolkasiści stanęli się przed dyrekcją, nauczycielami, rodzicami, a także starszymi kolegami z klas siódmych.

Na twarzach dzieci widać było skupienie, powagę oraz dumę w chwili, gdy Pan Dyrektor pasował każde z nich na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły.

Kolejnym punktem programu była prezentacja klas.

Szczególny aplauz publiczności wywołał występ akrobatek, które zaprezentowały bardzo wysoką formę, łącząc technikę układu akrobatycznego z wyjątkowym wdziękiem i finezją.

Uczniowie klasy IV dali się również poznać jako uzdolnieni recytatorzy, którzy z humorem przedstawili obraz szkoły widzianej oczyma czwartoklasistów. Na zakończenie cała klasa zaśpiewała piosenkę Na 4 i na 6. Swoje umiejętności zaprezentowali także ich starsi koledzy z klas VII a i VII b.

W dalszej części programu Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy dla wszystkich uczniów, zarówno klas siódmych, jak i czwartej. W poszczególnych konkurencjach bardzo aktywnie uczestniczyli nasi najmłodsi, zdobywając I miejsce w klasyfikacji końcowej.

Na zakończenie każda klasa otrzymała w prezencie od Pana Dyrektora pyszny tort.

Niech ten słodki początek pobytu w naszej szkole będzie zapowiedzią sukcesów sportowych i wysokich wyników w nauce.

Powodzenia!

L. B.

Biblioteka szkolna wita wszystkich czytelników po wakacjach!
Mamy nadzieję że przeczytaliście książki pożyczone z biblioteki.
Możecie je wymienić na nowe, jeszcze nieprzeczytane!
Serdecznie zapraszamy,

E. Bazan S. Gumulak

Wycieczka do parku, zbieramy kasztany
Klasa IV a, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, wybrała się pod opieką wychowawców do parku w poszukiwaniu kasztanów. Dzieci zebrały wyjątkowe okazy, z których przygotowały dekorację świetlicy.

L. B.

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2018/2019

Finał Krajowy Licealiady w lidze lekkoatletycznej w Kołobrzegu
Fantastyczne wiadomości dotarły do nas z Kołobrzegu z Finału Krajowego Licealiady w lidze lekkoatletycznej.

Dziewczęta wywalczyły ZŁOTO.

Chłopcy SREBRO.

Gratulujemy Medalistom i Trenerom.

16.09.2018
III Międzynarodowy Turniej Wawelskiego Smoka w Piłce Siatkowej w Krakowie
Siatkarze z 2G V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie zdobyli złoto w Międzynarodowym Turnieju Wawelskiego Smoka w Piłce Siatkowej w Krakowie w kategorii juniora.

Gratulujemy chłopakom oraz trenerowi Arturowi Łozie.

Na turnieju zaprezentowała się również klasa 1G LO zajmując IV miejsca oraz 8B SP zajmując miejsce VIII.

Zobacz więcej:
Galeria zdjeć