Aktualności szkolne 2017/2018

21.02.2018
Rekolekcje Wielkopostne
W dniach 19.02-21.02.2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych Ewangelia dla nieobecnych.

Wygłosił je ks. Mikołaj Łuczyński na co dzień pracujący na Ukrainie. Rekolekcjonista podzielił się swoim doświadczeniem Boga. Nauki rekolekcyjne uświetnił śpiewem polsko-ukraińskim.

Oprawę muzyczną rekolekcji oraz Eucharystii przygotowała grupa muzyczna pod kierunkiem katechetów: Sławomira Barana i Lucyny Pikor oraz kś. Wiktora Gąsiorowskiego.

SB

20.02.2018
Lekcja teatralna w Teatrze Maska
Uczestnicy projektu Młodzież dla Miasta Rzeszowa zostali zaproszeni do Teatru Maska na lekcję teatralną. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy aktora-lalkarza oraz innych osób dzięki którym powstaje przedstawienie tj. reżysera, scenografa, kompozytora i choreografa.

Podczas zajęć można było zobaczyć oryginalne projekty scenografii, kostiumów i lalek. Zajęcia w dużym stopniu poszerzyły wiedzę o teatrze. Opierały się na dialogu aktora z uczestnikami, podczas którego prowadzący odpowiadał na pytania uczestników.

K. M-Rz

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2017/2018

18.02.2018
Puchar Świata Seniorów w akrobatyce sportowej, Belgia Purss 14-18.02.2018
Reprezentanci Kadry Narodowej jednocześnie uczniowie naszej szkoły Martyna Wojnar, Wiktoria Żółkiewicz reprezentowały nas podczas Pucharu Świata Seniorów.

Wiktoria Żółkiewicz z klasy I c LO w konkurencji 3-ki kobiet zajęła VIII miejsce.

Martyna Wojnar z klasy III c GS zakończyła rywalizację na VI miejscu.

W tym samym czasie odbywał się turniej dla młodszych kategorii wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Balawender która w bardzo mocno obsadzonej konkurencji 2-ki kobiet w kategorii 11-16 lat zakwalifikowała się do finału i zakończyła rywalizację na XII miejscu.

Gratulujemy

Trener Ewelina Fijołek.

18.02.2018
Jesteśmy w najlepszej 16 drużyn juniorskich w Polsce
Jesteśmy w najlepszej 16 drużyn juniorskich w Polsce.

AKS V LO Rzeszów - Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:20, 25:12, 25:15)
AKS V LO Rzeszów - SMS Ostróda 3:0 (25:4, 25:18, 25:11)
AKS V LO Rzeszów - MMKS Kędzierzyn-Koźle 3:0

Aktualności sportowe