Uroczystość z okazji 40 - lecia V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie
Czterdzieści lat minęło jak jeden
dzień...

23 listopada 2017 r. miało miejsce finałowe wydarzenie związane z obchodami 40 - lecia V LO w Rzeszowie. W nowej hali sportowej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca tę rocznicę. Zgromadzeni w niej szacowni goście: przedstawiciele władz, duchowni, pracownicy szkoły, nauczyciele, także ci emerytowani, uczniowie i ich rodzice mieli okazję wysłuchać przemówień, życzeń i wspomnień, a potem obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez młodzież.

Podczas części oficjalnej, prowadzonej przez panią Małgorzatę Matuszkiewicz i pana Mirosława Wierzbickiego, w podniosłym stylu wypowiadali się między innymi: dyrektor szkoły, pan Wojciech Wilk, który przypomniał moment powstania V LO w Rzeszowie i najważniejsze wydarzenia z historii szkoły z uwzględnieniem roli jej kolejnych dyrektorów; wiceprezydent miasta, pan Stanisław Sienko; dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Stanisław Słowik; w imieniu pani poseł Krystyny Wróblewskiej został odczytany list gratulacyjny; podkarpacki kurator oświaty, pani Małgorzata Rauch; przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego, Jerzy Cypryś; prezes oddziału ZNP w Rzeszowie, Anna Szczołko; wiceprzewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Agnieszka Galos.

Następnie dyrektor ZSS, pan Wojciech Wilk, wręczył okolicznościowe pamiątki - podziękowania długoletnim pracownikom placówki, a proboszcz parafii Matki Bożej Saletyńskiej, ks. Zbigniew Wal MS, poświęcił nowe tablice szkoły.

Jednak największych emocji dostarczyła część artystyczna akademii przygotowana przez panie Ewę Rozlach, Renatę Kuzicką i Annę Długosz. Motywy wspomnień i powrotów przewijały się przez kolejne punkty programu. Były tańce, popisy akrobatek, śpiewy i skecze, ale wyjątkowy entuzjazm wzbudził taniec nauczycieli do piosenki: Bo jak nie my, to kto w układzie przygotowanym przez panią Dorotę Byjoś.

Ciepło przyjęta została również piosenka Nie liczę godzin i lat w wykonaniu nauczycieli - emerytów.

W hali zorganizowana została także wystawa fotografii i prezentacja multimedialna przybliżające ważne momenty z historii V LO. Ciekawą formę dekoracji stanowiły tradycyjne dzienniki lekcyjne, wydobyte z archiwum.

Te wszystkie elementy złożyły się na niepowtarzalny charakter akademii z okazji Jubileuszu 40 - lecia V LO w Rzeszowie.

Renata Kuzicka

Aktualności szkolne 2017/2018

7.12.2017
Biblioteka szkolna zaprasza chętnych uczniów do zgłaszania się do międzyszkolnych oraz ogólnopolskich konkursów dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz LO.

Aktualnie można się zapisać do 4 różnych konkursów (wiedzy z literatury fantasy, poetyckiego, teatralnego oraz piosenki aktorskiej).

Zapisy oraz dokładniejsze informacje w bibliotece szkolnej.

Elżbieta Bazan Sabina Gumulak

7.12.2017
Konkurs plastyczny Wyspiański – artysta wszechstronny
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym Konkursie plastycznym na wykonanie kopii wybranego dzieła Stanisława Wyspiańskiego, zorganizowanym przez VIII Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Prace konkursowe, przygotowane pod kierunkiem pani Anny Długosz, wykonali: Wiktoria Chmiel z kl. 7c SPS, Jakub Migut z kl. 7a SPS, Martyna Smolińska z 3b GS i Klaudia Ziemińska z 1b LO.

W dniu 7 grudnia 2017 roku autorzy prac konkursowych, pod opieką p. Elżbiety Bazan, wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej konkurs Wyspiański – artysta wszechstronny i prezentującej nadesłane prace konkursowe.

Jury konkursu wyróżniło rysunek kredkami Wiktorii Chmiel z kl. 7c SPS, która przygotowała kopię witrażu artysty pod tytułem Bóg Ojciec - Stań się. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom za udział oraz egzemplarz Wesela Stanisława Wyspiańskiego z pamiątkową pieczęcią.

Galę konkursową uświetniła swoją obecnością wnuczka artysty pani Dorota Wyspiańska-Zapędowska, która w ciekawy sposób opowiedziała o swoim sławnym dziadku i własnoręcznie podpisała uczestnikom egzemplarze dzieła IV Wieszcza i pozowała do pamiątkowych fotografii.

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2017/2018

3.12.2017
I miejsce SPR HANDBAL Rzeszów w XXIII Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej Zarzecze-Przeworsk
Skład drużyny:
Dawid Lubelczyk 1B LO
Bartłomiej Hałas 1B LO
Jakub Balawejder 1B LO
Kuba Woźniak 1B LO
Mateusz Barć 1B LO
Piotr Karabanowski 1B LO
Szymon Owoc 1B LO
Hubert Sowa 2B LO
Kacper Sowa 2B LO
Kacper Sołek 2B LO
Kuba Cupryś 2B LO

Terener Sebastian Pelc

Gratulujemy

Rejonowa Licealiada w Tenisie Stołowym Drużynowym Chłopców
W dniu 30 listopada 2017 r. w Nowej Sarzynie odbyła się Rejonowa Licealiada w Tenisie Stołowym Drużynowym Chłopców, na której uczniowie z klasy 3D pod opieką wychowawczyni Doroty Byjoś zajęli I miejsce awansujac do finału wojewódzkiego.

Rafał StąporKamil Klocek rozłożyli wszystkich na łopatki gdyż są na tak wysokim poziomie.

Gratulujemy.

Aktualności sportowe