W dniu 26 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Ortografii Angielskiej Busy Bee. W konkursie udział wzięli uczniowie z wielu szkół gimnazjalnych z Rzeszowa i okolic. Uczestnicy zmagali się pod okiem jury z różnymi zadaniami sprawdzającymi znajomość ortografii angielskiej. Stawka, o która walczyli była dość wysoka - roczny, semestralny oraz miesięczny kurs języka angielskiego w Szkole Języków Obcych British School w Rzeszowie.

Bardzo blisko podium znaleźli się:
4. Kacper Łuka (Gimnazjum Nr 12 w Rzeszowie)
5. Julia Woźniak (Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim)
6. Kamil Czebiera (Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Nagrody wręczyła pani Dorota Pasternak, wicedyrektor Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie. Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego pani Agnieszka Kwiecień i pani Agnieszka Piwińska-Malec.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

Opr. Agnieszka Kwiecień

Aktualności szkolne

24.05.2015
Mistrzostwa Polski Seniorów w akrobatyce, skokach na trampolinie i skokach na ścieżce w Chorzowie.
Foto
Mistrzostwa Polski Seniorów w akrobatyce, skokach na trampolinie i skokach na ścieżce zostały rozegrane 22-24.05.2015 r. w Chorzowie. Nasi uczniowie po raz kolejny przywieźli medale z najważniejszych zawodów jakimi są Mistrzostwa Polski Seniorów.

Tytuł wicemistrza Polski zdobyła Iga Klesyk z IIIc GS w konkurencji 2-ki mieszane (z Jakubem Troniną absolwentem GS). Wiktoria Kloc klasa IIb GS w tej samej konkurencji zajęła siódme miejsce (z Mateuszem Dudkiem absolwentem LO). Alicja Sokołowska z klasy IIb LO zdobyła brązowy medal w konkurencji 3-ki kobiet. Martyna Korbecka klasa IIIc GS wywalczyła ósme miejsce w konkurencji 3-ki kobiet. Dominika Franiszyn klasa IIb GS w turnieju towarzyszącym Mistrzostwom Polski w kategorii 11-16 lat w konkurencji 2-ki kobiet zdobyła brązowy medal.

Skoki na trampolinie.
Brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów zdobyła drużyna kobiet w składzie: Katarzyna Bosek, Dominika Warchoł, Natalia Kozak uczennice IIIc GS oraz Wiktoria Jedlińska klasa IIb GS.

Złoty medal w  skokach indywidualnych w kategorii klasy pierwszej zdobyła Katarzyna Bosek.

Złoty medal w skokach synchronicznych w kategorii klasy pierwszej zdobyły Katarzyna Bosek, Dominika Warchoł z klasy III c GS. Natalia Kozak w skokach indywidualnych w kategorii pierwszej klasy uplasowała się na piątym miejscu, a Wiktoria Jedlińska klasa IIb GS zakończyła rywalizację na ósmym miejscu.

Złoty medal i Tytuł Mistrzyni Polski wywalczyły w konkurencji 2-ki kobiet Maja Stasicka, która od września rozpoczyna naukę w pierwszej klasie Gimnazjum Sportowego z Malwiną Salą absolwentką Gimnazjum Sportowego.