Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie

25.11.2016
Uroczystość otwarcia hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie
25 listopada 2016 r. miało miejsce długo oczekiwane wydarzenie - oficjalne otwarcie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie.

Hala przy ulicy Hetmańskiej to największy tego typu obiekt w stolicy Podkarpacia. Ma 65 m długości i 45 m szerokości. Wraz z widownią na 350 osób ma łączną powierzchnię ponad 4000 m kw. W hali znajdują się trzy pełnowymiarowe boiska do siatkówki. Są one wyposażone w kotary, umożliwiające jednoczesne prowadzenie zajęć w różnych oddziałach. Na zewnątrz budynku znajdują się dwa wielofunkcyjne boiska i 100 - metrową bieżnia lekkoatletyczna.

Część oficjalną uroczystości rozpoczął gościnny występ Dziewczęcej Orkiestry Dętej z ZS nr 1 w Rzeszowie, która wykonała hymn narodowy. Prezydent miasta, Tadeusz Ferenc, prezentując i witając zaproszonych gości, nie krył radości z powodu ukończenia inwestycji. Z dumą podkreślał, że tak pięknego obiektu nie ma żadna inna szkoła. Miejsce to, przewidywał, stanie się niewątpliwie kuźnią wielu sportowych sukcesów.

Przedstawicielem Ministerstwa Sportu i Turystyki podczas uroczystości w ZSO był Marcin Kaczmarczyk, dyrektor Departamentu Nadzoru i Kontroli, który podkreślał starania stołecznych urzędników, mające służyć rozwojowi sportu w różnych regionach kraju. Ministerstwo dopłaciło do budowy hali sportowej 2 mln zł i są to, jak twierdził dyrektor Kaczmarczyk, dobrze zainwestowane pieniądze, ponieważ zaprocentują już wkrótce świetnymi wynikami sportowymi uczniów, a potem absolwentów szkoły.

Przewodniczący Sejmiku Podkarpackiego, Jerzy Cypryś, zabierając głos, również pogratulował oddania do użytku tak ważnego dla społeczności szkolnej obiektu - miejsca, gdzie trenować będą najlepsi, ale także swoje zainteresowania rozwijać będą miłośnicy sportu. Pan Cypryś podarował uczniom szkoły piłki do siatkówki.

W  podobnym tonie wypowiadała się również Bożena Pasieka, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Dyrektor szkoły, Wojciech Wilk, w krótkich słowach przypomniał najważniejsze wydarzenia z historii szkoły. Wspomniał min. moment utworzenia szkoły sportowej i oddania do użytku pierwszej hali sportowej. Poświęcenia obiektu dokonał kanclerz kurii, ks. prałat Jan Szczupak, który podkreślił, że wraz z rozwojem fizycznym powinien iść w parze rozwój duchowy i moralny młodych ludzi.

Część artystyczna uroczystości umożliwiła zaprezentowanie rozlicznych, nie tylko sportowych, talentów uczniów ZSO nr 2 w Rzeszowie. W lekkiej, humorystycznej konwencji został przedstawiony program artystyczny przygotowany przez nauczycielki: panie Ewę Rozlach, Lucynę Bialic i Annę Długosz, w którym wystąpiło ok. sześćdziesięcioro uczniów. Był śpiew, taniec, były pokazy akrobatyczne, występy przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych umieszczone w ramach wywiadu dziennikarza Sali ze sprzątaczką Halą. Uroczystość uświetniły swoim występem akrobatki z ETC Mystique: Wiktoria Kloc, Aleksandra Szczypek i Wiktoria Wilk, które ugruntowały swoją sławę udziałem w półfinałach tegorocznej edycji programu telewizyjnego Mam talent. Gośćmi specjalnymi byli bracia Krystian i Kamil Kłeczkowie, absolwenci Gimnazjum Sportowego, teraz już dorośli pracownicy policji. Ich występ na batucie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Starania wszystkich młodych artystów zostały docenione, o czym świadczyły gromkie brawa i długo wybrzmiewające podziękowania prezydenta, dyrektora szkoły oraz prowadzących uroczystość: Małgorzaty Matuszkiewicz i Mirosława Wierzbickiego, nauczycieli w ZSO nr 2.

Uczniowie biorący udział w programie artystycznym

Renata Kuzicka

Aktualności szkolne 2016/2017

6.12.2016