Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie

Aktualności szkolne 2016/2017

Jasełka szkolne 2016
Jak co roku, w naszej szkole ostatni dzień przed przerwą świąteczną był wyjątkowy: klasowe wigilie, łamanie opłatkiem, mnóstwo ciepłych słów, zapach tradycyjnych potraw i pełna życzliwości atmosfera. Spotkanie wigilijne dla nauczycieli i  pracowników szkoły poprzedzone zostało częścią artystyczną w wykonaniu młodzieży z klasy II b LO. Uczniowie przedstawili fragment Chłopów Władysława Stanisława Reymonta opisujący wigilię w chacie Boryny. Dzięki temu widzowie przypomnieli sobie stare obyczaje i obrzędy towarzyszące temu wyjątkowemu wieczorowi. Dopełnieniem całości były autentyczne stroje ludowe, a także piękne kolędy i pastorałki wykonane ze skrzypcowym akompaniamentem Weroniki Kilar z kl. I c GS. Uczniowie zostali przygotowani przez: p. Brygidę Pastułę - Szeląg, Lucynę Pikor i Sławomira Barana, Renatę Kuzicką. Nad plastyczną oprawą całości czuwała pani Anna Długosz. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie: Paulina Depciuch, Sylwia Jastrzębska, Dominika Jastrzębska, Bartosz Kowalski, Marcin Ożóg, Dominika Puchalska, Hubert Sołek, Wiktor Suchorabski, Patryk Woźny.

Renata Kuzicka

Wigilie klasowe 2016
22 grudnia 2016 r. w ostatni dzień przed przerwą świąteczną uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami i trenerami, nauczycielami podczas wigilii klasowych. Sale lekcyjne zyskały zupełnie inny charakter - zapanowała domowa atmosfera, zapachniało barszczem, pierogami, rozlegały się dźwięki kolęd. Życzenia i serdeczne uśmiechy, odświętne stroje i podniosły nastrój - to nieodłączne elementy tego wyjątkowego momentu. Klasowe spotkania wigilijne są okazją, by swoich rówieśników i współpracowników postrzegać jako ludzi tworzących niepowtarzalną społeczność.

Renata Kuzicka

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2016/2017

22.12.2016
Młodzi siatkarze na lekcjach pokazowych
Pod koniec ubiegłego roku, uczniowie klas 1c i 2c Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie wzięli udział w dwóch treningach pokazowych.

Pierwszy z nich odbył się w Szkole Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie. Na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego z tamtejszej szkoły z p. Sebastianem Sondejem na czele, chłopcy z klasy 2c zaprezentowali szereg ćwiczeń technicznych i taktycznych, demonstrując wysoki poziom wyszkolenia.

Z kolei siatkarze z klasy 1c, uświetnili swoim treningiem imprezę w Zespole Szkół w Krasnem pod nazwą Dzień z siatkówką w gminie Krasne. Warto dodać, że gościem specjalnym imprezy był pan Krzysztof Ignaczak – były siatkarz Asseco Resovii Rzeszów i wielokrotny reprezentant Polski, a prywatnie tato naszego ucznia z klasy 1c - Sebastiana.

Obydwa treningi były doskonałą promocją naszej szkoły i przyczyniły się do popularyzacji piłki siatkowej wśród uczniów miejscowych szkół.

Trener Grzegorz Wisz

20.12.2016
LICEALIADA: I miejsce V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie w półfinale wojwewódzkim licealiady w piłce ręcznej chłopców
skład drużyny:
Bartłomiej Matejko
Piotr Wilk
Mateusz Świerk
Kacper Górski
Kamil Król
Kamil Cymerys
Wiktor Suchorabski
Hubert Sołek