Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie

Rekrutacja 2017/2018

Informacja dla uczniów szkół podstawowych klas III i VI

Zgodnie z zarządzeniem nr VII/1059/2017
Prezydenta Miasta Rzeszowa z dnia 3 marca 2017 r.
w okresie od 29 marca do 5 kwietnia
można składać wnioski o przyjęcie od 1 września 2017
do klasy IV i VII Szkoły Podstawowej Sportowej Nr 33
powstałej w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2
w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 38
(Gimnazjum Sportowe, V Liceum Ogólnokształcące SMS)

Wypełniony wniosek prosimy składać w sekretariacie szkoły.

Wniosek do pobrania tutaj lub do odebrania w sekretariacie szkoły.

W związku z rekrutacją na rok szkolny 2017/2018
do klasy czwartej Szkoły Podstawowej Sportowej
zapraszamy Rodziców i uczniów klas trzecich szkół podstawowych
na spotkania z Dyrekcją, Nauczycielami i Trenerami.

●Akrobatyka/taniec - 22 marca 2017 r. o godz. 17:00, sala 112
●Piłka nożna chłopców - 23 marca 2017 r. o godz. 18:00, sala 112

W związku z rekrutacją na rok szkolny 2017/2018
do klasy siódmej Szkoły Podstawowej Sportowej
zapraszamy Rodziców i uczniów klas szóstych szkół podstawowych
na spotkania z Dyrekcją, Nauczycielami i Trenerami.

●Piłka siatkowa dziewcząt - 16 marca 2017 r. godz. 17:00, sala 112
●Piłka koszykowa dziewcząt - 21 marca 2017 r. o godz. 17:00, sala 112
●Piłka ręczna dziewcząt i chłopców - 22 marca 2017 r. o godz. 18:00,   sala 112
●Akrobatyka/taniec - 22 marca 2017 r. o godz. 17:00, sala 112
●Piłka nożna chłopców - 23 marca 2017 r. o godz. 18:00, sala 112
●Piłka siatkowa chłopców - 23 marca 2017 r. o godz. 17:00, sala 112
●Lekkoatletyka - 27 marca 2017 r. godz. 17:00, sala 112

Aktualności szkolne 2016/2017

17.03.2017
Uczennice V Liceum Ogólnokształcącego występowały w finale Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW, który odbył się 15 marca 2017 roku w VI LO w Rzeszowie.
Dziewczęta brawurowo wykonały utwory Anny German w języku rosyjskim.
Marlena Lekowska z klasy IIc zaśpiewała „ А он мне нравится” (A on mnie nravitsya)
Angelika Kabała z klasy IId prezentowała „Гори, гори моя звезда” (Gori, gori moya zvezda).

Opiekun: Kinga Maciołek-Rzucidło

8.03.2017
VI edycja Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania
W dniach 1 i 8 marca 2017 r. miały miejsce przesłuchania do VI edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania ogłoszonego przez Pedagogiczna Bibliotekę Wojewódzką i Stowarzyszenie na Rzesz Promocji i Rozwoju PBW.

W eliminacjach przeprowadzonych w sali koncertowej Polskiego Radia Rzeszów, brali udział nasi uczniowie - finaliści szkolnego konkursu Mistrz Pięknego Czytania: Robert Brzechowski (uczeń klasy IIa GS) oraz Ewelina Chamot (uczennica klasy Ic LO).

W sumie w etapie wojewódzkim konkursu wzięło udział 250 uczniów z wszystkich typów podkarpackich szkół. Uczestnicy zmierzyli się z fragmentami tekstów: Małgorzaty Piekarskiej Klasa Pani Czajki, zbioru opowiadań Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach, Małgorzaty Wardy 5 sekund do io oraz Dziennikiem Anny Frank.

Uczestnicy losowali tekst z przeczytanej wcześniej książki i przedstawiali swoją interpretację jurorom. Oceniane były m.in. prawidłowa dykcja, intonacja czytanego fragmentu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Elżbieta Bazan
Władysława Sieczkowska

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2016/2017

19.03.2017
1/2 Mistrzoste Polski Juniorów w piłce siatkowej chłopców
Trzy wygrane na swoim koncie podczas 1/2 MPJ zapisali podopieczni trenera Artura Łozy.

Przed ostatnim spotkaniem rzeszowianie byli pewni awansu do turnieju finałowego, jednak do starcia z Metro Warszawa przystąpili zmobilizowani i pewnie wygrali 3:0. Najlepszym zawodnikiem w szeregach AKS-u był atakujący, Wiktor Kłęk.

Zwycięstwo z drużyną Effectora Kielce dało podopiecznym trenera Artura Łozy awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów, które rozegrane zostaną w Kętrzynie. Niestety podczas tego spotkania dwóch naszych zawodników, Marcin Karakuła i Mateusz Poręba doznali kontuzji. Obydwu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Od zwycięstwa udział w 1/2 Mistrzostw Polski Juniorów rozpoczęłi podopieczni trenera Artura Łozy. W piątkowe popołudnie rzeszowie 3:0 pokonali RCS CERRAD Czarnych Radom. Najlepszymi zawodnikami na parkiecie w szeregach AKS-u byli Wiktor Kłęk (12 punktów) oraz Michał Marszałek (11 punktów).

AKS V LO Rzeszów – Metro Warszawa 3:0 (25:23, 25:23, 25:22)
AKS V LO Rzeszów: Burnatowski, Kłęk, Marszałek, Seliga, Huber, Hudzik, Macheta (libero) oraz Drążek (libero).

AKS V LO Rzeszów – Effector Kielce 3:0 (25:13, 25:19, 21:25, 25:17)
AKS V LO Rzeszów: Karakuła, Kłęk, Marszałek, Seliga, Hudzik, Starzec, Macheta (libero) oraz Drążek (libero), Burnatowski, Jakubek, Poręba, Busch, Huber.

AKS V LO Rzeszów – RCS CERRAD Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:20, 25:16)
AKS V LO Rzeszów: Karakuła, Kłęk, Marszałek, Busch, Huber, Hudzik, Macheta (libero) oraz Poręba, Pyrsak, Seliga.

czytaj wiecej:
aksrzeszow.pl

16.03.2017
I Puchar Polski Kadetów Włodawa 10-12.03.2017

W I Pucharze Polski Kadetów wzięło udział ponad 200 zawodników z całej Polski. Puchar ten jest pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zapaśnicy z Rzeszowa na turniej pojechali w składzie: Daniel Budyka, Dawid Pałka, Arkadiusz Stec, Kacper Wcisło, Michał Bohm, Michał Ożóg i trenerzy Sebastian Maczuga, Maciej Frąc i Robert Budyka.

Po dwóch dniach ciężkich zmagań tylko jednemu z naszych zawodników udało się wywalczyć medal, Daniel Budyka zwyciężył swoją kategorie wagową zdobywając złoty medal. Osoby które zapewniły sobie udział w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to Daniel Budyka, Arkaduisz Stec, Dawid Pałka, reszta naszych zawodników będzie próbować klasyfikacji na II Pucharze Polski kadetów.

zapasy.rzeszow.pl

Aktualności sportowe

Informacja o egzaminie maturalnym 2017 (fragment prezentacji OKE)