Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie

Aktualności szkolne 2016/2017

21.02.2017
X Gala Sportowiec Roku 2016
W dniu 21 lutego 2017 roku odbyła się X Gala Sportowiec Roku 2016. Uświetnili ją swoją obecnością:
Pan Henryk Wolicki - Wiceprezydent Miasta Rzeszowa
Pan Mirosław Kwaśniak - Radny, Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Rzeszowa
Pan Marcin Deręgowski - Radny, Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Rzeszowa
Tadeusz Kaplita - Prezes Podkarpackiego Związku Akrobatyki
Jacek Bigus - Wiceprezes Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego
Pan Zygmunt Rybarski

Po przywitaniu gości Pan Dyrektor Wojciech Wilk wręczył statuetki Przyjaciel Szkoły Sportowej. Ten tytuł honorowy został ustanowiony w 2016 roku dla osób szczególnie przyjaznych i pomocnych nasze szkole. Statuetki otrzymali:
Pan Henryk Wolicki - Wiceprezydent Miasta Rzeszowa
Pani Renata Żukowska - Dyrektor Wydziału Zdrowia
Pan Tadeusz Kaplita - Prezes Podkarpackiego Związku Akrobatyki
Pan Grzegorz Gross - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportowego
Pan Jacek Bigus - Wiceprezes Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego
Pan Jan Stachowicz - Trener Piłki Nożnej Stal Rzeszów

Następnym punktem programu było Ślubowanie. Jak co roku wybrani młodzi sportowcy ze wszystkich klas pierwszych ślubowali na flagę olimpijską, że będą godnie reprezentować szkołę, szanować nauczycieli i kolegów, dbać o mienie szkoły. Kolejną atrakcją był pokaz reprezentantów Polski na Mistrzostwach Świata w Chinach, na Mistrzostwach Europy i Polski Igi Klesyk z klasy I c i Jakuba Troniny - absolwenta naszej szkoły.

Wręczanie statuetek Sportowiec Roku przeplatane było kolejnymi pokazami. Monika Szewc z I c LO zaśpiewała piosenkę Karuzela z repertuaru Sylwii Grzeszczak, a towarzyszyły jej Anna Szwed i Karina Krawczyk, zdobywczynie złotego medalu na Mistrzostwach Świata Cheerleaders. Następną atrakcją gali był pokaz akrobacji na szarfach Wiktorii Wilk, Aleksandry Szczypek i Wiktorii Kloc, półfinalistek telewizyjnego show Mam talent. Efektowne, czasami mrożące krew w żyłach salta i skoki na ścieżce to popisy naszych uczniów: Jakuba Piekarza, Krzysztofa Jonkisza, Oskara Bieli, Kornela Ziemiańskiego, Szymona Gilarskiego i Karola Cisły. Dziewczyny z Tria ETC: Regina Małek, Celina Małek i Katarzyna Augustyniak wykorzystały okazję, aby po latach odwiedzić swoją szkołę i w niej jeszcze raz wystąpić. Są finalistkami Mam talent, prezentują swoje umiejętności na całym świecie, między innymi w Niemczech, Bahrajnie, Chile, Peru, Kolumbii i w Brazylii. Show maturzystów było ostatnią już niespodzianką. Uczniowie wszystkich klas maturalnych (panowie), reprezentujący piłkę nożną, siatkówkę, akrobatykę i piłkę ręczną, postanowili na koniec swojego pobytu w szkole pokazać, że sport, oprócz oczywistych oczekiwań i celów - także łączy i bawi. Wymyślili program, który został przyjęty z ogromnym entuzjazmem i na pewno pozostanie na długo w pamięci.

Nagrody Sportowiec Roku 2016 otrzymali:

Całość uroczystości prowadzili Aleksandra Dul i Marek Nehrebecki z klasy III c LO .

Galę przygotowali: Barbara Rzepka, Ewa Szach, Ewelina Fijołek, Dorota Byjoś, Grzegorz Wisz.

E.Sz.

21.02.2017
Bal Sportowca

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2016/2017

20.02.2017
GIMNAZJADA: I miejsce Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie w Siatkówce Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych
Skład drużyny:
Natalia Szczur
Julia Misiołek
Hania Słotarska
Ania Kij
Krystyna Rusin
Maryanna Kakanova
Martyna Żurawska
Justyna Szyszka
Daria Kopeć
Ewa Szeliga
Julia Słonina
Sandra Bojarska
Natalia Głuch
Anika Wojciechowska

Trener: Andrzej Szetela

13.02.2017
Jakub Przydział zajął III miejsce podczas Halowych Mistrzostwach Polskich Juniorów i Juniorów Młodszych
Podczas trzydniowych Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych odbywających się w Toruniu w dniach 11-13 lutego 2017 r. znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z naszej szkoły.

Jakub Przydział podobnie jak rok wcześniej wywalczył brązowy medal. W zawodach brało udział prawie 1000 zawodników z całego kraju.

Wyniki naszych uczniów:
III miejsce Jakub Przydział 1000 m, 2:34.85
V miejsce Emilia Czapka 600 m, 1:36.88
VIII miejsce Damian Tereszkiewicz 2000 m, 5:51.60
X miejsce Kamil Tereszkiewicz 1500 m, 4:13.28
XIV miejsce Karol Sokół 600 m, 1:26.38
XXV miejsce Natalia Grochala 600 m, 1:48.15

Piotr Kowal

Aktualności sportowe

Informacja o egzaminie maturalnym 2017 (fragment prezentacji OKE)