RECYTATORSKIEGO i POEZJI ŚPIEWANEJ
im. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego do udziału w Konkursie Recytatorskim im. K. K. Baczyńskiego.
Konkurs odbędzie się dnia 28 kwietnia 2015 r., o godzinie 10.00 w  budynku ZSO Nr 2 w Rzeszowie.

Zgłoszenia należy składać do dnia 17 kwietnia 2015 r. w sekretariacie szkoły, pocztą na adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Rzeszowie, 35-045 Rzeszów, ul. Hetmańska 38 lub faxem: 017-7482098. Informacja także na stronie internetowej szkoły: www.lo5.resman.pl

Od 2012 roku patronat honorowy nad konkursem sprawują:

WOJEWODA PODKARPACKI

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

PREZYDENT MIASTA RZESZOWA

PODKARPACKI KURATOR OŚWIATY

Regulamin konkursu:

Organizatorzy zapewniają obiad dla uczestników i  ich opiekunów.
Załączamy kartę zgłoszenia uczestników konkursu.
Podajemy bezpośredni numer telefonu do organizatorów konkursu: 17 748 21 06.

Aktualności szkolne

20.01.2015
Brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów dla Kamila Kościółka
Foto
Polskie zapasy po 40 latach w końcu doczekały się drugiego medalu Mistrzostw Świata Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Czekać trzeba było na prawdę długo, bowiem przed Kamilem Kościółkiem ostatni medal Mistrzostwach Świata Juniorów dla Polski zdobył Tomasz Busse z Łodzi w 1975 r. Zdobywając medal MŚJ rzeszowianin dokonał rzeczy wielkiej i historycznej nie tylko dla Polski ale przede wszystkim dla rzeszowskich zapasów, udowadniając tym samym, że zapasy w Rzeszowie to nie tylko wielka historia. Kamil Kościółek - w sierpniu reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Zagrzebiu (Chorwacja). Jako, że był najmłodszym rocznikowo zawodnikiem na tak prestiżowej imprezie jego występ uznawany był za bardzo udany. Już w pierwszej walce Kamil spotkał się z utytułowanym Gruzinem Geno Petriashvilim, z którym niestety przegrał i po walkach w repasażach zakończył występ na bardzo wysokim 5 miejscu. Od tamtego czasu minęło 5 miesięcy, a Kamil w międzyczasie został Mistrzem Polski Juniorów mimo bardzo poważnej kontuzji kciuka, której nabawił się na dwa tygodnie przed startem. W poniedziałek 19 stycznia otrzymaliśmy potwierdzenie informacji, że wspomniany wcześniej Petriashvili, z którym zawodnik z Rzeszowa przegrał pierwszą walkę został zdyskwalifikowany za doping, dzięki czemu nasz zawodnik awansował na pozycję medalową. Z informacji jakie udało się uzyskać wynika, że jest to drugi medal Mistrzostw Świata Juniorów w historii Polskich zapasów w stylu wolnym.