Aktualności szkolne

23.05.2016
MP młodzików 2016: AKS V LO Rzeszów mistrzem Polski
Foto
Zespół AKS V LO Rzeszów zdobył mistrzostwo Polski w kategorii młodzików, pokonując w Człuchowie 2:0 drużynę RCS-u Radom.

Niepokonany w całym turnieju zespół z Rzeszowa pewnie prowadził w secie pierwszym. Sprawiając rywalom problemy zagrywką i pewną grą w ataku zakończył tę odsłonę 25:19. W kolejnej RCS Radom pokazywał, że walka o mistrzowski tytuł nie jest jeszcze przesądzona, prowadząc przez większą część seta. Jednak w końcówce, od równowagi 22:22, AKS zaczął wysuwać się na prowadzenie, a as serwisowy MVP tego spotkania - Michała Adamczyka przypieczętował (25:22) złoty medal dla rzeszowian.

Udawało nam się w tym turnieju pokazywać to, co potrafimy grać. To było kluczem do punktowania i wygrywania kolejnych spotkań. Mieliśmy oczywiście rozpisanych - na ile się dało - przeciwników   podpowiadaliśmy chłopakom jak grać, by wykorzystać słabości rywali, ale kluczem była nasza poprawna technicznie gra. Najtrudniejszym spotkaniem był chyba pierwszy mecz, bo w takim turnieju od dobrego wejścia wiele zależy - po słabym starcie trzeba by było mocniej walczyć by się odbudować. Ostatni mecz też nie był łatwy, ale mimo wszystko mecz o złoto to już taka śmietanka i gra z medalem jest dużo przyjemniejsza - komentował spotkanie i cały turniej trener mistrzowskiej drużyny Grzegorz Wisz.

AKS V LO Rzeszów - RCS Radom 2:0 (25:19, 25:22)

AKS V LO Rzeszów: Jakub Bielak, Łukasz Ogonowski, Michał Kowal, Michał Adamczyk, Jakub Durski, Adrian Krawczyk, Jakub Dereń (libero);
trener: Grzegorz Wisz