Rozstrzygnięcie Konkursu na zakładkę do książki z motywem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Świętując 100. rocznicę urodzin poety – patrona V Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów szkoły podstawowej na najciekawszą zakładkę z motywem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Konkurs miał na celu zapoznanie uczniów z sylwetką Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, uświadomienie jego zasług, rozwijanie talentów oraz promowanie czytelnictwa.

W Konkursie wzięło udział 30 uczniów szkoły podstawowej.

Dzięki pracy nad zakładką uczniowie zapoznali się z życiorysem oraz twórczością poety.

Podczas konkursu oceniane było: staranne wykonanie, walory estetyczne oraz poprawność merytoryczna.

Wybór laureatów był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były na wysokim poziomie
i widoczny był wkład i serce, jakie włożono w ich wykonanie.

Jury, w składzie: mgr Anna Długosz i mgr Elżbieta Bazan, wybrało laureatów.

I miejsce – Patryk Pasławski z klasy 7a

II miejsce – Julia Depa z klasy 6b

III miejsce – Lena Wiącek z klasy 7a

Przyznano również wyróżnienia dla:

Jakuba Waltosia z klasy 8b

Maksymiliana Musiałka z klasy 6a

oraz Kingi Wójcik z klasy 6b

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

M. Baran

S. Gumulak