Zamknąć lekturę w małym pudełku…

Uczniowie klasy 7a niedawno zmierzyli się z powieścią Henryka Sienkiewicza pt:. Quo vadis. To piękna powieść, ale trudna i często niezrozumiała dla młodych ludzi.

Przy bliższym poznaniu okazało się, że nie taka znowu straszna ta lektura.

W lepszym zrozumieniu treści pomógł również zadany projekt: „Lektura w pudełku”. Uczniowie mieli wybrać fragment z powieści, który zrobił na nich największe wrażenie. Następnie stworzyć jego wizualizację wraz z odpowiednio dobranymi cytatami z powieści i zaprezentować swój produkt.

Podczas zdalnej edukacji należy, kiedy tylko jest możliwość, odpocząć od komputera. Zadany projekt wymagał właśnie odejścia od ekranu. Powstały bardzo ciekawe i kreatywne prace.

Dzięki tym projektom przyglądaliśmy się raz jeszcze wybranym scenom z Quo vadis, ucząc się nawzajem. Każdy uczeń zwracał uwagę na inne szczegóły i często dodawał własną interpretację. Pomogło to w lepszym zrozumieniu treści i było inną formą nauki.

S. Gumulak