Dotrzymujemy obietnic, czyli wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Mimo trwania nauczania zdalnego, mimo ograniczeń w kontaktach, uczniom Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie udało się zrealizować zaplanowaną na ten semestr akcję wparcia bezdomnych zwierząt. Uczniowie wraz z opiekunami samorządu i wolontariatu sukcesywnie zbierali potrzebne w każdym schronisku rzeczy, czyli: karmę dla psów i kotów, koce, miski, smycze, zabawki oraz środki czystości.
Wszystkie te dary zostały przekazane 17.06. 2020 r. schronisku dla bezdomnych zwierząt w Boguchwale, gdzie każde zwierzątko bez względu na swój wygląd lub metrykę znajduje ciepły kąt i pełną miskę.
Nasza coroczna akcja na rzecz schroniska ma za zadanie zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęście i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: zarówno do tych, które są w naszych domach, jak i tych, dla których domem jest niestety schronisko.
E. R.