Plebiscyt na najlepszego sportowca 2019 r. , bal karnawałowy – GALERIA

Już po raz 14. został rozstrzygnięty Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku. 11 lutego 2020 roku odbyła się uroczysta gala, podczas której wyróżniającym się zawodnikom zostały wręczone nagrody.  W tym roku miała ona jednak wymiar szczególny, ponieważ po raz pierwszy do grona najlepszych dołączyli uczniowie innych rzeszowskich szkół, którzy swoją pracowitością i wytrwałością w dążeniu do celu  zasłużyli na tytuł Sportowca Roku Zespołu Szkół Sportowych.

Rangę  imprezy swoją obecnością potwierdzili wspaniali goście:

Zygmunt Rybarski – przedstawiciel Prezydenta miasta Rzeszowa

Marek Kondziołka  – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, były dyrektor V LO w Rzeszowie

Mirosław Kwaśniak – profesor oświaty, Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Rzeszowa

Paulina Peret  – przedstawicielka KS Developres Rzeszów

Dorota Grzyb – przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół Sportowych

Tradycyjnie po powitaniu gości nastąpiło  ślubowanie. Przedstawiciele klasy szóstej  i siódmych szkoły podstawowej oraz pierwszych liceum złożyli ślubowanie  na flagę olimpijską, przyrzekając godnie reprezentować szkołę na zawodach sportowych, dbać o rozwój intelektualny i moralny, szanować nauczycieli i kolegów.

Następnie pan Dyrektor, Wojciech Wilk,  przedstawił historię przyznawania honorowego tytułu Przyjaciel Szkoły Sportowej i wręczył statuetki osobom szczególnie życzliwym, zaangażowanym oraz wspierającym naszą szkołę. W tym roku ów tytuł otrzymali:

Marek Kondziołka  – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, były dyrektor V LO w Rzeszowie,

Rafał Mardoń – prezes KS Developres Rzeszów

Kolejnym punktem gali  było wręczenie pamiątkowych statuetek uczniom, którzy osiągnęli znaczące sukcesy sportowe.  W pierwszej kolejności nagrodzeni zostali wyróżniający się  uczniowie rzeszowskich szkół podstawowych , a następnie nagrody odebrali nasi uczniowie.

Galę swoimi wspaniałymi występami uświetniły akrobatki z klasy V a, VII a, VIII a, I ag LO, I asl LO, II c LO i III c LO,  a także uczniowie: Paweł Furman z klasy II c LO grający na  akordeonie oraz bracia Franciszek Książek z klasy VI a i Adrian Książek  z klasy VIII b grający na klarnetach.

Po wybrzmieniu ostatnich słów piosenki Tak smakuje życie w wykonaniu Sabiny Pawłowskiej z klasy III f LO głos zabrał Pan Dyrektor, by podziękować wszystkim za udział w uroczystości i serdecznie zaprosić   na Bal Sportowca, który rozpoczął się o godz. 17.00.

Prowadzący uroczystość: Łucja Gósz oraz Samuel Kędzior z klasy II b LO.

Galę przygotowały: śpiew, gra na instrumentach muzycznych i dekoracja: Anna Długosz, ślubowanie: Dorota Byjoś i Barbara Rzepka, układy akrobatyczne: Jolanta Brudny, Ewelina Fijołek i Barbara Rzepka, nad całością czuwała: Wioletta Trześniowska – Wołowiec.

Najlepsi sportowcy wśród uczniów rzeszowskich szkół podstawowych

Najlepsi sportowcy wśród uczniów Zespołu Szkół Sportowych

Wioletta Trześniowska – Wołowiec